4týdenní program ZDARMA    Rozchod a děti. Co teď?     PŘIHLAŠ SE ZDE.

Můj příběh

"Jako advokátka pomáhám lidem, aby své běžné životní situace dokázali vyřešit sami a poznali, kdy už je potřeba obrátit se na odborníka. Mým darem je schopnost naslouchat lidem a mé právní vzdělání mi umožňuje tento dar uplatnit i profesně."

"Jsem autorkou on-line průvodce Rozvodem s klidnou hlavou, ve kterém ukazuji, jak se dohodnout a rozvést bez právníků a bez právních chyb, rychle a levně.“ 

Představte si,

že řešení právních otázek může být snadné, rychlé a dostupné. Že to zvládnete úspěšně sami, bez chyb a bez čekání. Ať je to koupě nemovitostí, potíže s dlužníkem, nesrovnalosti v práci, rozvod nebo třeba touha mít dítě prostřednictvím náhradní matky.
 
Když taková situace nastane, dostanete postup krok za krokem, vzorové dokumenty, seznamy toho, co budete potřebovat a body, na které si dát pozor. A když budete potřebovat podporu či pomoc, Vaše advokátka (či advokát) s Vámi doladí pouze doplňující otázky a Vy tak ušetříte za komplexní advokátní servis. To vše v přátelském a empatickém duchu, ve srozumitelné řeči a na partnerské bázi. Líbí se Vám taková představa?

Můj sen

o tom, že je advokacie povolání plné nadšených odborníků, na které se lidé s důvěrou obrací se svými problémy, vzal za své již během studií právnické fakulty.
 
Pozorovala jsem, že lidé často nemají v advokáty důvěru. Bojí se jich. Považují je za nějaké „nadlidi“. Ostýchají se je vůbec oslovit. Neví, co všechno si bude advokát účtovat. Jak to bude celé probíhat. Jak dlouho to bude trvat. Jak se mají k advokátovi chovat. Jak s ním mluvit. A také neví, jak dobrého advokáta vlastně vybrat.
 
A tak řeší své problémy raději sami. Vzdělávací systém nás však nepřipravuje na takové situace. Při snaze o samostatné řešení člověk neví, kde začít, co hledat, kde to hledat a na co si dát pozor. Odpovědi z nejrůznějších diskuzí se liší, články na internetu jsou buď nedůvěryhodné, vytržené z kontextu nebo naopak příliš odborné a je těžké posoudit, čemu věřit. Nakonec se mnozí nevyhnou tomu, že advokáta stejně potřebují, tentokrát však již s mnohem větším průšvihem způsobeným svým pokusem o vlastní řešení.
 
Ve své advokátní praxi jsem se setkala se spoustou nepříznivých situací, ke kterým vůbec nemuselo dojít, kdyby klient na začátku dostal několik dobrých rad a postupů. Bylo pro mě frustrující vidět další a další podobné případy s opakujícím se přešlapy, se kterými přicházeli mí noví klienti.

Řekla jsem si, že tohle bych chtěla ve společnosti změnit.

Chci, aby všichni lidé měli šanci rozumět základním právním principům. Aby věděli, jaké jsou jejich možnosti. Aby si uměli poradit v běžných životních situacích sami. Aby se nedostávali do zbytečných problémů. A také, aby se advokátů nebáli.
 
Jak však pomoci co nejvíce klientům, když chci zároveň o své klienty pečovat co nejlépe a v co nejkratších časových termínech? Jak využít své odbornosti ve prospěch lepšího právního povědomí ve společnosti? Jak lidem právo přiblížit, předat kvalifikované informace v dostupné formě, empaticky, vysvětlené běžnou řečí a udělat tak řešení právních problémů jednodušší, úspěšnější a v důsledku levnější?
 
Začala jsem pozorovat, co většina klientů potřebuje, sepisovala jsem si otázky, které klienty nejvíce zajímají, a rady, které nejčastěji dávám.

A tak vznikají moje manuály a kurzy:

  • Návody krok za krokem, kde začít a jak postupovat.
  • Základní principy a informace o dané problematice.
  • Seznamy, co si připravit, kam a kdy co poslat.
  • Rady, na co si dát pozor.
  • Doporučení, kdy už raději využít služeb advokáta.
  • Snadno využitelné vzory smluv, podání a dalších listin.

Tyto informace jsem nasbírala za mnoho let advokátní praxe a nyní pro Vás budou dostupné k užívání. Profesionální a zároveň srozumitelné.
 
Cílem je, abyste svou běžnou životní situaci dokázali vyřešit sami a u situace složité získali přehled o celkovém rámci problému, svých možnostech, právech a způsobech řešení. Další spolupráce s advokátem by tak pro Vás měla být předvídatelnější, rychlejší a tím také mnohdy levnější. Zároveň byste měli umět poznat, kdy je již potřeba obrátit se na odborníka.
 

Právní znalosti a zkušenosti

jsem získávala od roku 2004 studiem Právnické fakulty Univerzity Karlovy, dvěma studijními pobyty v zahraničí, rigorózním studiem, doktorským studiem, účastí na grantových projektech, mezinárodních konferencích, publikační činností, koncipientskou praxí a vzděláváním, advokátními zkouškami, a hlavně mnohaletou samostatnou advokátní praxí, ve které jsem pomohla již mnoha klientům. Vy tyto informace ode mě získáte ve formě, která Vám je předá stručně, jasně a srozumitelně. Teď i Vy zvládnete řešit své běžné právní otázky bez čekání, brouzdání na internetu a zbytečných chyb. A bude-li Vaše situace zvláště složitá, budete mít přehled o tom, co Vás čeká a jaké jsou Vaše možnosti.
 
 
P.S. Na závěr Vám chci říct, že advokáti jsou úplně normální lidi. Dá se s nimi otevřeně mluvit. Nemusíte se bát zeptat na cokoli. I oni někdy něco neví, ale umí si to najít a snadno nastudovat. Nemusíte za advokátem chodit v obleku. Není vůbec třeba, abyste se vedle něj cítili méněcenně. Advokáti chtějí, abyste byli spokojení s výsledkem. Dobrý pocit z dobře odvedené práce, úsměv na Vaší tváři a vědomí, že je na světě zase o jeden problém méně je ta nejlepší odměna.